Dlaczego żyjemy w społeczeństwie, po co nam rząd i w jaki sposób obywatel wpływa na sytuację w kraju, czyli wiedza o społeczeństwie

Procesy gospodarcze, działania rządu, polityka i rola jednostki w społeczeństwie, dla jednych może być niezwykle interesujących a dla innych będzie częścią ich życia, na którą nie zwracają uwagi. Jednak by być świadomym obywatelem, ważne jest by znać chociaż podstawy z wiedzy o społeczeństwie. Dlatego też uczniowie szkoły średniej zostają zapoznani z tymi zagadnieniami, tak by znali swoją rolę w kraju i wiedzieli w jaki sposób mogą wpłynąć na to co dzieje się na świecie. Pomóc w tym mają im treści zawarte w podręczniku – W centrum uwagi 1 (duży wybór na stronie www.taniaksiazka.pl).

Rola człowieka w społeczeństwie i media jako “czwarta władza”

Podręcznik W centrum uwagi 1 został opracowany przez Arkadiusza Janickiego, Justynę Kięczkowską oraz Mariusza Menza i przeznaczony jest dla uczniów rozpoczynających naukę w pierwszej klasie szkoły ponadpodstawowej. Umożliwia on realizację przedmiotu w zakresie podstawowym. Zawiera w sobie najważniejsze informacje dotyczące roli człowieka w społeczeństwie, przybliża czym są grupy społeczne, przedstawia rodzinę jako podstawową jednostkę budującą społeczeństwo. W kolejnym dziale uczeń dowiaduje się czym zajmują sie partie polityczne a czym organizacje, a także jak dużą rolę w kształtowaniu naszych poglądów ma Kościół i media. Rodział trzeci podręcznika z zakresu podstawowego został poświecony organom władzy w Polsce.

Podręcznik został wzbogacony o pełną treść Konstytucji RP.

W centrum uwagi, czyli najważniejsze informacje na wyciągnięcie ręki

Budowa podręczników z serii W centrum uwagi, jest niezwykle zbliżona do innych książek przeznaczonych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Tematy zostały posegregowane zgodnie z treściami, które w sobie zawierają i połączone w rozdziały. Każdy z rozdziałów zakończony jest podsumowaniem zawierającym najważniejsze informacje, które uczeń powinien znać. Oprócz podsumowania uczeń może sprawdzić swoją wiedzę wypełniając test. Wszystko to ma mu umożliwić, w jak najlepszym stopniu przyswojenie wiedzy i przygotowanie się do sprawdzianów i egzaminów.

Publikacja bogata jest w ilustracje, oraz zadania mające zachęcić do samodzielnego poszerzania swojej wiedzy oraz poszukiwania nowych informacji.